• aviva
 • interrisk
 • gothaer
 • axa
 • uniqa
 • warta
 • compensa
 • liberty
 • generali
 • pzu
 • link4
 • proama

Ubezpieczenie turystyczne Puławy - ubezpieczenie w podróży

Coraz więcej osób podróżuje w zarówno w celach turystycznych jak i służbowych. W przypadku podróży turystycznych wybierając usługi turoperatora otrzymujemy wymagany ustawą pakiet ubezpieczeń w podstawowym zakresie. Często zdarza się, że taki zakres ubezpieczenia nie jest wystarczający i warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie w tym obszarze. Dla osób podróżujących na własną rękę kierujemy z kolei pakiet ubezpieczeń dopasowany do ich potrzeb, zabezpieczając ich podróż w należyty sposób zarówno w sferze pomocy medycznej jak i ochrony ich majątku.

Także w trakcie podróży służbowych warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie pozwalające nam swobodnie przemieszczać się bez ryzyka pozostania bez opieki medycznej lub bez odszkodowania w razie kradzieży lub utraty bagażu.

Bagaż

W podróży coraz częściej towarzyszą nam drogie sprzęty takie jak aparaty fotograficzne, laptopy, tablety, telefony komórkowe czy markowa odzież. Utrata bagażu z taką zawartością może okazać bardzo kosztowna. Ubezpieczenie bagażu w podróży zarówno samolotem, autokarem, pociągiem czy samochodem potrafi zaoszczędzić zmartwień i pozwala cieszyć się spędzonym czasem w trakcie urlopu. W razie zgubienia bagażu przez przewoźnika, lub gdy staniemy się ofiarą kradzieży możemy liczyć na zwrot środków poniesionych na miejscu na cele niezbędnego wyposażenia oraz na odszkodowanie za utracone mienie.

Koszty rezygnacji

Tempo życia jest coraz większe oraz coraz większa ilość osób planujących swój urlop jest zależna od wydarzeń w pracy lub w prowadzonej działalności gospodarczej. Może niestety okazać się, że nagłe sprawy zawodowe, choroba, kontuzja lub sytuacja rodzinna spowoduje, że urlop trzeba będzie odwołać. W takiej sytuacji, gdy mamy wykupiona polisę od kosztów rezygnacji z podróży otrzymamy całościowy lub częściowy (w zależności od rodzaju polisy) zwrot poniesionych na cel środków.

Leczenie

Przebywając w obcym kraju możemy narazić się niestety na konieczność skorzystania z pomocy medycznej. Sytuacja taka nie jest komfortowa w trakcie urlopu i warto mieć zapewnioną profesjonalną pomoc za którą nie będziemy musieli zapłacić wysokiego rachunku (co w wielu krajach ma niestety miejsce). Mając wykupiony pakiet ubezpieczenia turystycznego obejmujący koszty leczenia i transportu medycznego możemy bez problemu skorzystać z takiej pomoc bez obaw finansowych. Wyjazdy zagraniczne objęte ubezpieczeniem medycznym są zdecydowanie bezpieczniejsze i komfortowe psychicznie, ponieważ wiemy, iż możemy liczyć na pomoc w razie takiej konieczności.

Narty

Udając się na urlop z zamiarem uprawiania sportów zimowych jesteśmy w szczególnym stopniu narażeni na specyficzne dla tego sportu urazy. Poza ewentualną koniecznością udzielenia nam pomocy medycznej może zachodzić prawdopodobieństwo konieczności uruchomienia specjalistycznego transportu medycznego w górach, także z użyciem śmigłowca. Koszty takiego transportu są niezwykle wysokie dlatego też, uprawianie narciarstwa lub snowboardu poza granicami kraju bez dodatkowego ubezpieczenia może mieć bardzo przykre konsekwencje finansowe.