• aviva
 • interrisk
 • gothaer
 • axa
 • uniqa
 • warta
 • compensa
 • liberty
 • generali
 • pzu
 • link4
 • proama

Ubezpieczenie mieszkania Puławy - tanie polisy

Wysoka wartość każdej nieruchomości powinna być wyznacznikiem dla właściciela konieczności jej ubezpieczenia. Własne mieszkanie to często dorobek całego życia a zdarzenie losowe lub chwila nieuwagi mogą sporządzić wysokie szkody, których koszta mogą przewyższyć możliwości finansowe właściciela. Warto więc wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową zabezpieczającą przed zdarzeniami losowymi, kradzieżami oraz rozszerzającą ochronę w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Niewątpliwą zaletą zakupu takiej polisy jest spokój o swój dobytek w codziennym życiu. Podczas wyboru oferty ubezpieczeniowej powinieneś zwrócić na zakres jakim zostaje objęta ochrona.

Zakres ubezpieczenia mieszkania

Przede wszystkim polisa powinna zawierać ochronę na wypadek pożaru, powodzi lub podtopienia, zalania, innych klęsk żywiołowych, kradzieży z włamaniem. Zakres majątku jakim objęte powinno być mieszkanie to zarówno elementy stałe takie jak mury, podłogi, kafelki, okna, elementy ogrzewania itp. Dodatkowo często w ofertach ubezpieczycieli można objąć tym zakresem elementy ruchome takie jak sprzęt RTV, AGD, obrazy, komputery, telefony, biżuterię itp.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania

Aby poznać najlepsze ceny ubezpieczenia swojego mieszkania wystarczy, że poświęcisz kilka minut na szczegółowe wypełnienie naszego kalkulatora. Zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych, adresu nieruchomości, jego aktualnej wartości, powierzchni, piętra, wyposażenia oraz historię dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia. Nasz system w kilka chwil porówna oferty wielu ubezpieczycieli i przedstawi Ci tę najlepiej dopasowaną wraz z najniższą składką. Bardzo wielu klientów z miasta Puławy oraz okolicznych miejscowości dzięki naszemu kalkulatorowi ubezpieczeniowemu zaoszczędziło do 50% dotychczasowej składki.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Cena ubezpieczenia mieszkania głównie zależy od jego aktualnej wartości oraz lokalizacji. Pamiętaj, że podczas kalkulacji polisy należy podać aktualną i prawdziwą wartość, ponieważ zaniżona wartość może doprowadzić do wypłaty zaniżonego odszkodowania w razie wystąpienia szkody.

Cesja ubezpieczenia mieszkania na bank

W przypadku gdy chcesz ubezpieczyć mieszkanie, na które masz zaciągnięty kredyt hipoteczny będziesz zapewne zobowiązany przez bank do dokonania tak zwanej cesji ubezpieczenia na bank. Jest to standardowa procedura w umowie kredytu hipotecznego, zapewniająca bankowi wypłatę odszkodowania na jego rzecz w razie wystąpienia istotnej szkody. Często polisy takie oferowane są przez bank do kredytu, lecz pamiętaj, że nie masz obowiązku kupować takiej polisy w banku, co często wiąże się z mocno zawyżoną ceną. Przed zakupem polisy ubezpieczeniowej z cesją na bank dowiedz się, jakie wymagania co do zakresu polisy ma Twój bank.

Istnieje możliwość rozłożenia płatności składki za polisę na dogodne raty. Szczegóły możliwości płatności ratalnej otrzymasz na końcu kalkulacji i porównania cen ubezpieczeń.